fbpx

משקיעים עם נסיון – אינפיניטי נדל"ן

תקופת הקורונה טרפה את הקלפים, אבל יועצי הנדל"ן המקצועיים ובעלי הנסיון של Infinity, כאן כדי להסביר לכם על 'חלון ההזדמנויות' שנפתח לעסקים דווקא בתקופה זו.

 | היום ב־12:56

אינפיניטי נדל’’ן

תקופת הקורונה המורכבת גרמה באופן טבעי, לחלק מהמשקיעים לקפוא על השמרים. בתחום הנדל"ן, נסיון העבר בתקופות משבר, מלמד כי ניצול הזדמנויות בחלונות זמן מוגדרים, דווקא הם המפתח והצעד הנכון ללקוחות הנבונים

 Infinity – יועצי נדל"ן עסקי בע"מ הוקמה לפני 11 שנים ע"י כפיר ששון (42) ואסף ווינטרוב (45).

 במהלך 20 שנות פעילותה הענפה של החברה בתחום הנדל"ן כמשקיעה באופן אישי: "היתרון הגדול שלנו הוא היותנו יזמים ולא רק משווקי נדל"ן", מסביר כפיר. 

"היזמות האישית שלנו נתנה לנו את האפשרות להעמיד לרשות לקוחותינו, את הנסיון והידע שצברנו כפי שעשינו בעבר עבור עצמנו. בנינו משרדים להשקעה, לקחנו מימונים, עבדנו עם עורכי דין, אדריכלים ועד אנשי פרסום ושיווק. כשלקוח בא לעשות עיסקה – אני מבין מה הוא עובר מההתחלה ועד הסוף. הכל חוויתי על הכסף שלי. הפסדתי והרווחתי במו ידיי".

מה חשוב לנו לדעת כמשקיעים, בתקופת הקורונה הנוכחית?

"יש היום מעט עיסקאות נדל"ן והמחירים ירדו", אומר כפיר. "החכמים מנצלים את זה – החל ממשקיעים שמחפשים עיסקאות מעניינות ועד רוכשי משרדים שרואים את ההזדמנות שנקרתה בדרכם לרכוש משרד במחיר אטרקטיבי לעומת ימי השגרה שהכרנו. העולם העסקי, בנוי רובו ממימוני הבנקים. הם מקשיחים מאוד את עמדתם בנושא המימונים בגלל חוסר הוודאות המאפיין את התקופה הנוכחית. ופה נכנסת המיומנות המקצועית שלנו. לפנות לבנק – זאת שפה שצריכים ללמוד לדבר אותה".

"מהנסיון שלנו, אנחנו מזהים בתקופת הקורונה שיש פעילות מתחת לפני השטח, אבל המידע המועבר לאנשים ממעגל החברים והקרובים אינו נכון ושגוי, שיחות קפה וכתבות כאלו ואחרות המתפרסמות במדיה – גורמות לאנשים להתקבע במקום, לצמצם פעילות, למזער שינויים אך בעיקר מונעת ספקטרום ראיה רחב וארוך טווח. 

אנו שמים לב שבכל משבר שהיה ובייחוד היום – נוצר חלון הזדמנויות צר שיסגר כשימצא החיסון לקורונה והערפל יפוג !

בשבועות האחרונים אנו רואים זאת הלכה למעשה: אלו המזהים את ההזדמנויות הללו – משדרגים את העסק ובעתיד, לא יהיה תחליף לתחושת הסיפוק העסקי בידיעה ששיפרו את  את מצבם בתקופת הקורונה במקום לקפוא במקום".

אינפיניטי נדל’’ן

יש לך דוגמא ספציפית לעסקה טובה שנעשתה דווקא בזכות חלון ההזדמנויות של התקופה ?

"כן. לאחרונה הצלחנו להעביר בית השקעות שישב במשרד יוקרתי בלב הבורסה למתחם ב.ס.ר – בחצי מדמי השכירות! 

גם בתחום   מבני הלוגיסטיקה התקופה טומנת בחובה אפשרויות פז . בעבר, אם היית נגש למכרז ממשלתי – היית פוגש שם את כל היזמים הגדולים, עובדה שהעלתה אוטומטית את המחיר המוצע והמשולם בפועל. והיום – יש היענות נמוכה במיוחד למכרזים ממשלתיים שלעיתים נסגרים עם 3-2 הצעות ובכך מאפשרים לאדם מן השורה  לזכות במכרז שווה. 

החברות הבורסאיות הידקו את החגורה ורוצות לראות לאן נושבת הרוח – פה המשקיע הפרטי יכול להיכנס וזו לעיתים ההזדמנות החד פעמית  בשבילו".

*מה זה בדיוק 'נדל"ן מסחרי', ומי מוצא בכך עניין היום? 

"נדל"ן מסחרי מתייחס לבנייני משרדים. עם השנים קיים ריבוי בעלים על נכסים. עזריאלי לדוגמה – שייך לבעלים אחד. היום הדברים מעט אחרת. בניין משרדים שייך לבעלים רבים וזו אופרציה אחרת לחלוטין. זהו DNA  אחר לגמרי ולכן חייבים מקצועיות רבה וליווי צמוד בכל השלבים. 

אנחנו ב- Infinity מלווים בניינים כאלה מהיום הראשון עוד מהשלב שבו הבעלים התאגדו יחד לעיסקה אחת, מאוד חשוב להיות שם לכל אורך הדרך כדי שבסופו של דבר הלקוח גם יהנה מהעסקה הזו, גם ירוויח ובוודאי לא יתקע או יפסיד בגלל תקלות בדרך, תלאות שנובעות לעיתים מחוסר מקצועיות או הבנה ב'איך עובדת עסקה' ודרך מה היא עוברת עד שהיא הופכת לעסקה מוגמרת ומניבה".

ב- Infinity מתמקדים בנדל"ן מסחרי. 

מאיתור העיסקה, הפיתוח, הובלת העסקה ועד סגירתה וגם לאחר מכן. 

כך למשל, לפעמים אדם קונה משרד כארבע קירות בלבד. 

ב- Infinity הוא יקבל מטריה רחבה מההתחלה ועד הסוף. זה כולל ייעוץ פיננסי, עורכי דין, בינוי ופיקוח, אדריכלים והשכרת הנכס כך שיניב רווח. 

"אנחנו עובדים עם מגוון לקוחות בסוגי עסקאות שונות", מספר כפיר. "זה יכול להיות חברות פרטיות או עסקים פרטיים כדוגמת רואי חשבון, בתי השקעות, עורכי דין וגם תאגידים וחברות ציבוריות ומשקיעים".

אינפיניטי נדל’’ן

כחברה, מה תורם לכם העיסוק וההיכרות עם מגוון לקוחות רחב?

"נוצר לנו מאגר לקוחות מגוון שבעזרתו אנחנו יכולים לשרת את הלקוחות טוב יותר. לדוגמה: אנחנו יכולים לגייס שוכרים ומשקיעים בצורה פשוטה יותר. כשאדם רוצה לשכור משרד  – הוא פוגש מתווכים שמראים לו משרדים. כשאני ואסף השותף שלי מכירים את האדם לאורך כמה שנים, אין ספק שההיכרות האישית עובדת טוב יותר ואנחנו מצליחים להשיג תנאים טובים יותר בכל עסקה שנעשה איתו, ביחס למישהו זר שלא מכיר את אותו אדם ולא מכיר את נפשו".

היכן היחס האישי והקשר עם הלקוח לאורך השנים בא לידי ביטוי?

"בכל מיני היבטים אישיים. אחת התופעות הנפוצות היא שיש הבדל בין בעלי נכסים של הדור הוותיק לבין הדור הצעיר. יש היום מנכ"לים בני 35 ו-40 וכשהם מגיעים לקנות נכס יש חוסר תקשורת בין הלקוח למוכר ואפשר להרגיש את זה באוויר. כשאני מנהל משא ומתן אני מצליח לגשר על הפערים האלה בזכות ההיכרות עם בעל הנכס וזה הופך אותי לגורם יעיל המבין כיצד להעביר את המסר הנכון ולהגיע למתווה הנכון לשני הצדדים, כך שכל צד נהנה בתוך העיסקה ולא מרגיש שהוא נוצל במסגרתה. 

זהו תהליך מאוד חשוב בישראל היות והפעילות העסקית בישראל מאופיינת ונובעת לא פעם מרגש, מהלב, ותאמין או לא – לא פעם אני רואה שהרגש מתגבר אפילו על לוגיקת תנאי העסקה. ככה אנחנו, הישראלים", מחייך כפיר, "פועלים מהלב".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *